יצרנים: Didier Meuzard

דף הבית > Archive for "Didier Meuzard"

Fine de Bourgogne Hors d’Age

43% אלכוהול. פין משנת 1997; הבסיס לפין מגיע מיקבי פינו נואר גראן קרו, שבאזור הקוט-דה-נואי. דידיה מזאר משתדל ליצר 2 חביות כל שנה, לא תמיד מעמידן למכירה.

 לדידיה נסיון בן עשרות שנים, מאז ליוה את אביו בעבודתו כמזקק נודד באזור. מעבר למים איננו מוסיף שום מרכיב למאר, ודוגל בעבודה עקבית בחדר החביות.

צבע עמוק וצלול; אף פירותי ועדין שלא מזכיר אף משקה מוכר; פה מרוכז ונפלא, עם שמץ של שמץ של מרירות וסיומת ארוכה.

 

Ratafia de Bourgogne

לפני כ- 15 שנה יצאנו לחופש משפחתי בדורדון; שכרנו בית, שכרנו רכב וראינו רק טוב. מנהל האחוזה, ראול, הביא לנו פעםDidier Meuzard משקה מקומי לטעום. רטאפיה. אלכוהול נמוך, מעט מתוק. אפריטיף, כמו בצרפת. ראול היה מכין אחד כזה בבקבוק ליטר וחצי של המשקה ההוא, וזה נגמר די מהר. כמו החופשה.

עברו 15 שנה וחיפשנו אחד כזה. לא מצאנו, כי  זה הרי בזכרונות. אבל מצאנו אחד מצוין, למעשה שניים- רטאפיה אדומה (פינו נואר עם מאר דה בורגון) ולבנה (אליגוטה עם פין דה בורגון).

16% אלכוהול

האדומה עם מתיקות מורגשת, מזכירה מעט יינות מחוזקים.

הלבנה רעננה, מזכירה מעט פינו דה שארנט, טעם אגוזי.

יין; לשמרו ככל יין, ולזכור שהוא ממשיך להתיישן בבקבוק.

Marc de Bourgogne Hors d’Age

43% אלכוהול. מאר משנת 1997; הבסיס למאר מגיע מיקבי גראן קרו, שבאזור הקוט-דה-נואי. דידיה מזאר משתדל ליצר 2 חביות כל שנה, לא תמיד מעמידן למכירה.

צבע עמוק וצלול בבקבוק לא אופייני של 750 מ”ל.  באף ארומות חזקות ואופייניות, עם סימני רנסיו ראשוניים. בפה מכה קצרה של אלכוהול, אחריה טעמי שזיף מיובש וצימוקים מלווים במרירות שנעלמת , קצת ליקריץ וסיומת די ארוכה, עם מעט מתיקות. מרשים ומצויין.