יצרנים: Eric Bordelet

דף הבית > Archive for "Eric Bordelet"

Eric Bordelet: Calvados Argelette 1996

47% אלכוהול, 500 מ”ל בקבוק, קרוב ל-30 שנות יישון בחבית, 100% תפוחים.

העצים מבוגרים, מאד, משתפלים כלפי מטה. בחלקם בני מעל 200 שנה.

קלבדוס זה באיכות יוצאת דופן יושן בחביות אלון קרוב ל-30 שנה. לדברי אריק בורדלה הוא מגלם באופן מושלם את האופי הטיפוסי של דרום נורמנדי, מציע סיומת ארוכה ומרקם עגול ונדיב. בהשוואה לקוניאק או לארמניאק, קלבדוס זה מזכיר יותר את הסגנון של באס-ארמניאק.
זיקוק “כפול” של סיידר תפוחים, עם תשומת לב קפדנית לכל שלב: מהקטיף הידני ועד להרכבה של יותר משלושים זנים של תפוחים, כולל תסיסה טבעית עם שמרים מקומיים שונים להשגת איזון עדין של טעמים (מרירות, מתיקות, חמיצות).  מזקקת “ז’אן-פייר פראן” הייחודית מאפשרת זיקוק כפול מדויק וייחודי. היישון במרתפים המקומרים של שאטו הוטוויל מתרחש בתנאים אידאליים וטבעיים, המעודדים את ההתפתחות ההרמונית של הקלבדוס לאורך זמן. חביות אלון חדשות או חביות יין מכרמים לבנים יוקרתיים מוכנות מראש עם תסיסת סיידר לפני שהן מקבלות את הקלבדוס הטרי המזוקק (בערך 70-71%).  הפחתה טבעית של רמת האלכוהול מתרחשת על ידי אידוי דרך נקבוביות העץ, מה שמדגיש את חשיבות בחירת החביות. “חלק המלאכים”, בערך 1% בשנה בהתאם לבציר ולתנאי מזג האוויר, מוסיף לאופי הייחודי של כל בציר. הביקבוק נעשה ידנית ו”ישר מהחבית”, שומר על האותנטיות והייחודיות של הקלבדוס.

צבע זהוב, כהה מעט.

חיכינו לקלבדוס הזה 5 שנים;  פעמיים טעמנו מהחביות המיועדות ופעמיים זה השתנה (עד היום נשארו לנו הדוגמיות הקודמות), ובסופו של דבר נבחרו חביות 1996, ואפילו סוכם ונבחר הבקבוק.

Sydre Argelette 2021

סידר תפוחים יבש,  מהסדרה “הגבוהה”  Produits Gastronomique

6.0% אלכוהול; בקבוק 750 מ”ל, מכיל 19 זני תפוחים.

בעין- צבע זהוב

באף – מינרליות וארומה של תפוח אפוי, פירות קיץ

בפה – רעננות, איזון, נקיון, בועות קטנות שממשיכות ועולות,  .

עדינות מוחלטת, רכות, ייננות, כוסיות סירה להגשה; ניתן ליישן ל- 10 שנים (ואולי יותר את השנה הזו); מתאים כאפריטיף מחד וגם בהמשך ללווי הארוחה עד וכולל לצד צלחת הגבינות.

Cormé 2021

סיידר נדיר מפרי עץ השורן (Corme), עץ פרי גבוה הגדל באזור הגבול שבין נורמנדי לברטאן. פירות קטנים, אדומים וחמצמצים. שייך לסדרה “הגבוהה”  Produits Gastronomique

8.0% אלכוהול;  בקבוק 500 מ”ל.

בעין- צבע זהוב

באף – מינרליות וארומה “סלעית” (אבן צור, גיר) נקיה.

בפה – רעננות, איזון,  בועות קטנות שממשיכות ועולות, פרי בשל.

רכות, ייננות, כוסיות סירה להגשה; מתאים בעיקר כאפריטיף

Poire Granit 2021

סיידר אגסים יבש,  מהסדרה “הגבוהה”  Produits Gastronomique

4.0% אלכוהול;  בקבוק 750 מ”ל.

בעין- צבע זהוב

הגרניט הוא הסלע אליו חודרים שורשים עצי האגס העתיקים בני 300 שנה שבאחוזה; מערכת שורשים זו והצלחתה להתמודד עם הסלע מעניקה למשקה את המינרליות הנדירה שבו.

באף – מינרליות וארומה “סלעית” (אבן צור, גיר) משולבת עם שיירי אגס, חבוש ומתיקות כלשהיא נוספת.

בפה – רעננות, איזון, נקיון, בועות קטנות שממשיכות ועולות, אגס בשל.

רכות, ייננות, כוסיות סירה להגשה; ניתן ליישן ל- 10 שנים ; מתאים בעיקר כאפריטיף מחד וגם כמשקה בפני עצמו. עומד מול משקאות מובילים משמפאן

Sidre Brut Tendre

סיידר תפוחים יבש,  מהסדרה “הפשוטה”  Produits de Soif

5.5% אלכוהול; בקבוק 750 מ”ל.

בעין- צבע זהוב

באף ארומה של טחב, תפוח בשל

בפה – רעננות, לא מאד יבש, נקיון ומתיקות שעולה עם הזמן.

מזכיר מעט בלאן דה בלאן יבש (בלי דוסאז’) משמפאן

 

 

.

Eric Bordelet – Calvados Granit 1999

500 מ”ל בקבוק, קרוב ל-25 שנות יישון בחבית, 100% אגסים.

העצים מבוגרים, מאד,  בחלקם בני מעל 300 שנה.

הגרניט הוא הסלע אליו חודרים שורשי עצי האגס העתיקים שבאחוזה; מערכת שורשים זו והצלחתה להתמודד עם הסלע מעניקה למשקה את המינרליות הנדירה שבו.

באף – מינרליות וארומה “סלעית” (אבן צור, גיר) משולבת עם שיירי אגס, חבוש ומתיקות כלשהי נוספת.

הקלבדוס יושן בחביות אלון, ולדברי אריק בורדלה הוא מגלם באופן מושלם את האופי הטיפוסי של דרום נורמנדי, מציע סיומת ארוכה ומרקם עגול ונדיב.
זיקוק כפול של פוארה גרניט (סיידר האגסים) עם כל הטיפול הנלווה: קטיף ידני, ערבוב של מקסימום זנים (כעשרים), בניית הסידר עם איזון וייחודיות של הזנים (מר, מתוק, חמוץ), תסיסה טבעית על ידי שמרים מקומיים שונים, ולאחר מכן הזיקוק הכפול.
היישון במרתפים המקומרים התת-קרקעיים של טירת הוטוויל מתבצע בתנאים אידאליים וטבעיים (לחות, טמפרטורה, חמצון וכו’) עם הזמן. חביות אלון חדשות (בהתאם לבציר) או חביות אקס-יין שמגיע מיינני לבן מעולים מוכנות עם תסיסת סיידר לפני שהן מקבלות את הקלבדוס (70 עד 71%) הטרי המזוקק. הפחתה טבעית של רמת האלכוהול מתרחשת עם התאדות דרך נקבוביות העץ, ומכאן חשיבות בחירת איכויותיו. “חלק המלאכים” הוא כ-1% בשנה בהתאם לבציר ולתנאי מזג האוויר. הביקבוק הידני הוא “ברוט דה פו” (ללא ערבוב של חביות ובצירים) כדי לשמור על האופי הייחודי של כל אחד.

צבע זהוב, כהה מעט.

חיכינו לקלבדוס הזה 5 שנים. פעמיים טעמנו מהחביות המיועדות ופעמיים הן השתנו (עד היום נשארו לנו הדוגמיות הקודמות), ובסופו של דבר נבחרו חביות 1996, ואפילו סוכם ונבחר הבקבוק.